Dýňování 3. 11. 2022

Ve čtvrtek 3. 11. se na naší škole uskutečnilo tradiční Dýňování s rodiči. Sešli jsme se v odpoledních hodinách s dětmi a jejich rodiči, přišli se na nás podívat i bývalí žáci. Každý si mohl vydlabat svoji dýni, ve které jsme na závěr zapálili svíčku a udělali výstavku před školou. Pak už na děti čekala honda za ztracenou dýní, která jim vydala poklad. :-) Společné tvoření jsme si všichni užili.

Říjen 2022

V říjnu nám přálo počasí, takže jsme k hodinám tělesné výchovy i kroužku Sportovních a pohybových aktivit využívali venkovní hřiště. Slunečné počasí a vítr nám umožnily pouštět draky. Pěkné počasí jsme využili i k práci na školní zahradě. Státní svátek 28. 10. si děti prodloužily o podzimní prázdniny a užily si tak 5 dnů volna.
 
Ve Fotogalerii opět najdete fotografie.

Září 2022

V novém školním roce jsme ve škole přivítali 4 nové prňáčky. Aby lépe poznali své nové spolužáky, vydali jsme se v pátek 9. září  společně prozkoumat lesy nad Zálším. Děti se po lese pohybovaly ve skupinkách, prvňáčci se výborně začlenili a všichni si domů odnesli i nějaké houby.
V úterý 13. 9. probíhal na náměstí v Chocni tradiční den IZS, kterého jsme se opět zúčastnili. Ráno jsme měli všichni sraz ve škole a společně se pěšky vydali směr Choceň. V Kosoříně byla svačinová přestávka, a pak už jsme se natěšení vydali na choceňské náměstí. Zapojili jsme se do aktivit na stanovištích, podívali jsme se na práci hasičů a vyzkoušeli jsme si člun vodních záchranářů. Před zpáteční cestou autobusem jsme navštívili cukrárnu a dali si zmrzlinu (někteří i zákusek :-) )
27. 9. si paní učitelky připravily projektový den na téma ''svatý Václav''. Děti vyplňovaly pracovní listy, vybarvovaly obrázky, zahrály si scénku a na závěr si každý vyrobil svoji knihu. Všichni proto vědí, proč je 28. září státní svátek a děti nemusí do školy.
 
Fotografie jsou opět ve fotogalerii.

POZOR ZMĚNA!

Den otevřených dveří dne 29. 9. 2022 je ZRUŠEN!
O náhradním termínu budete včas informováni. 

ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU 2022/2023

Vyučování začne ve čtvrtek 1. září 2022. Děti se sejdou ve svých kmenových třídách v 7:45, domů budou ocházet v 9:00. 

V pátek 2. 9. 2022 bude výuka od 7:45 do 11:30, žáci si přinesou školní tašku, penál, kapsář s převlečením na TV, 2x přezůvky, svačinu. Oběd a školní družina bude zajištěna. 

V pondělí 5. 9.2022 si žáci přinesou kufírek na výtvarnou výchovu.

V úterý 20.9.2022 od 15.30 -16.00 společná schůzka rodičů žáků ZŠ, 16.00 – 17.00 konzultace.

 

Bližší informace naleznete na Úřední  desce.

Divadlo 

Zde naleznete odkaz na video z divadla, které si připravili a nacvičili žáci jako překvapení pro paní učitelky :-)

 

VIDEO